Meble od polskich producentów

O zaletach mebli drewniany można mówić bardzo długo (więcej tutaj). Jednak mało się mów o tym jak dbać o drewniane meble, tak aby utrzymały one swój niepowtarzalny wygląd i charakter. Drewniane meble to piękne i trwałe elementy wystroju wnętrza, jednak aby zachować ich blask na lata, konieczna jest regularna troska i odpowiednia pielęgnacja. W tym artykule podzielimy się z Tobą praktycznymi poradami dotyczącymi tego, jak dbać o drewniane meble, abyś mógł cieszyć się nimi przez wiele lat.

Dlaczego warto zadbać o drewniane meble?

Drewniane meble dodają ciepła i charakteru każdemu pomieszczeniu. Jednak, aby utrzymać je w doskonałej kondycji, ważne jest, aby wiedzieć, jak o nie odpowiednio dbać. Teraz zastanówmy się razem, jak dbać o drewniane meble, by zachowały swoją estetykę i funkcjonalność.

1. Regularne czyszczenie:

Pierwszym krokiem w pielęgnacji drewnianych mebli jest regularne czyszczenie. Używaj delikatnych środków do czyszczenia drewna, aby uniknąć uszkodzeń powierzchni. Jak dbać o drewniane meble podczas codziennego sprzątania? To proste! Wilgotną szmatką usuń kurz i zabrudzenia, pamiętając, aby unikać nadmiernego zwilżania.

2. Ochrona przed wilgocią:

Drewno jest podatne na zmiany wilgotności, dlatego kluczowe jest zabezpieczenie mebli przed wilgocią. Umieść je z dala od źródeł wilgoci i stosuj specjalne preparaty do zabezpieczania drewna. Jak dbać o drewniane meble w łazience? Zastosuj dodatkową warstwę ochronną, aby zapobiec wpływowi wilgoci.

3. Regularna impregnacja:

Aby drewniane meble zachowały swoją trwałość, regularnie stosuj impregnację. Odpowiednie preparaty pomagają w utrzymaniu naturalnego blasku drewna i chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jak dbać o drewniane meble za pomocą impregnacji? Zastosuj ją zgodnie z zaleceniami producenta, dostosowując częstotliwość do intensywności użytkowania.

Dlaczego warto inwestować w meble drewniane Meble Góreccy

Polskie meble z drewna są cenione na całym świecie

Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie a drugie na świecie w eksporcie mebli. Jeżeli jesteś zdziwiony, że pierwszego miejsca w Europie nie zajmują np. Niemcy, to musisz wiedzieć, że Niemcy są największym odbiorcą polskich mebli. Trafia do nich aż 34,3% polskiego eksportu mebli.

Jakość polskich mebli drewnianych jest więc niezaprzeczalna, a wynika ona z wykorzystania doskonałej jakości surowca pozyskiwanego często w naszych rodzimych lasach. Coraz więcej polskich producentów zwraca również uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty pozyskiwania swojego surowca.

Meble Góreccy pozyskują materiały do produkcji swoich mebli od rodzinnych producentów oraz pozyskujemy drewno wysokiej jakości pochodzenia wtórnego. Dzięki temu nie tylko chcemy produkować ekologiczne meble wysokiej jakości, ale również ograniczyć wycinkę lasów.

Zalety mebli drewnianych

  • Unikatowość – meble drewniane charakteryzują się szczególną unikatowość. Nie sposób jest znaleźć dwa takie same kawałki drewna. Spowodowane jest to kształtem słoi oraz sęków w drewnie, które widać po przecięciu. Dodatkowo meble drewniane mogą występować w różnych kolorach naturalnych, jak i być pomalowane na różne kolory. Dodatkowo mogą być inaczej przycięte czy też uformowane. Dlatego znalezienie dwóch takich samych kawałków drewna graniczy z cudem.
  • Wiele barw – Cecha, która bez wątpienia czyni drewno unikalnym to jego barwa. To jaki ma kolor będzie zależało od wielu czynników. Sposób padania promieni słonecznych, układ słojów czy naturalne brązowe przebarwienia, które się na nim pojawiają – to jedne z nich.
  • Wytrzymałość – rodzaje drewna różnią się między sobą wytrzymałością. Jednak można spokojnie stwierdzić, że drewno jest jednym z solidniejszych materiałów stosowanych przy produkcji mebli. Meble drewniane spokojnie wytrzymają dziesiątki lat przy dobrej pielęgnacji.
  • Wygląd – naturalny wygląd zapewnia meblom wizerunek przedmiotu, który łączy dom i człowieka z naturą. Meble drewniane zapewniają domownikom część naturalnego środowiska wewnątrz domu, czyniąc wnętrze milsze dla oczu.
  • Uniwersalność – Meble z litego drewna łatwo jest dopasować do wielu stylów wykończenia wnętrz oraz do charakteru konkretnego pomieszczenia: możemy je ustawić w sypialni, pokoju dziennym, jadalni, kuchni, a nawet – po uprzednim zabezpieczeniu
Ława z metalu i szkła

Jak dbać o drewniane meble – Podsumowanie:

Dbając o drewniane meble zgodnie z naszymi wskazówkami, utrzymasz je w doskonałej kondycji przez wiele lat. Teraz już wiesz, jak dbać o drewniane meble – to proste, skuteczne i przede wszystkim satysfakcjonujące!

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego bloga, gdzie znajdziesz więcej praktycznych porad dotyczących aranżacji wnętrz i pielęgnacji mebli. Jak dbać o drewniane meble? Teraz już wiesz!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart