pomarańczowa kanapa tapicerowana meble góreccy

Rynek mebli tapicerowanych rozwija się bardzo dynamicznie, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zmieniające się trendy i potrzeby klientów napędzają najlepsze filmy do dopasowania swojej oferty do gustów swoich klientów. Meble tapicerowane to już nie tylko wygodna sofa czy komfortowy fotel. Konsument szukający mebli do swojego wymarzonego mieszkania lub domu szuka mebli, które są nie tylko praktyczne, ale uzupełnią pustą przestrzeń czy nadadzą wnętrzu więcej ciepła. Stąd między innymi zainteresowanie pufami.

Rodzajów mebli tapicerowanych jest jednak znacznie więcej. W jaki sposób je kategoryzujemy i do której kategorii należą poszczególne meble? W tym artykule o tym opowiemy.

meble tapicerowane pomarańczowa sofa tapicerowana

Meble tapicerowane – funkcje

Ze względu na funkcje mebli tapicerowanych dzielimy je na dwie kategorie. Jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Do mebli tapicerowanych jednofunkcyjnych zaliczamy przede wszystkim meble, które przeznaczone są do siedzenia bądź leżenia, np. fotele, krzesła, leżanki czy kanapy. Meble tapicerowane wielofunkcyjne to na przykład tapczano-kanapy (tzw. wersalki) czy też kanapy rozkładane (tzw. kanapa 3DL).

pomarańczowa sofa tapicerowana

Rodzaje mebli tapicerowanych

Sofa

Zwana również kanapą to wyściełany mebel przeznaczony do siedzenia dla wielu osób. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie, aby z kanapy korzystała jedna osoba lub na niej leżała. Konstrukcja sofy opiera się na drewnianym lub metalowym stelażu, na którym umieszczone są tapicerowane poduszki i miękkie oparcia. Poduszki i siedzenia są wyposażone w sprężyny, wyściółki i pokrycia. Zwykle używa się miękkiej skóry, sztruksu lub lnu jako materiału pokrycia sof. Kanapy zwykle mają sprężyny pod wyściółką dla większego wsparcia, chociaż niektóre nie.

Kanapa dwuosobowa to najpopularniejszy rodzaj sofy. Nazwa “sofa dwuosobowa” sugeruje, że została zaprojektowana do siedzenia dwóch osób. Jeśli posiada więcej niż dwa siedziska, określamy ją jako sofę segmentową, która często ma kształt litery L.

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę sof dwu i trzy osobowych.

Fotele

Fotel jest jednym z najstarszych mebli w historii, jednak ich aktualny wygląd zaczął nabierać kształtu dopiero w XIX w. Wcześniej pełniły one głównie funkcję reprezentacyjną jak np. tron królewski.

Fotel jest meblem tapicerowanym skonstruowanym z metalowego lub drewnianego stelażu i wykończony miękkimi poduszkami na siedzisku, oparciu i podłokietnikach. Możesz wykorzystać fotele zarówno w salonach, a także w sypialniach czy nawet łazienkach. Poza możliwością wygodnego siedzenia przy stoliku fotel zapewnia również walory estetyczne dla wnętrza, czyniąc je cieplejszym i nadając mu charakteru.

Pufy

Pufa to najmniejszy z pokazanych dzisiaj mebli. W salonach, sypialniach i łazienkach pełni funkcje siedziska, ale również wypełnienia pustej przestrzeni czymś wygodnym, miękkim i pięknym.

Pufy nie należy mylić z podnóżkiem. Można oczywiście płożyć na niej nogi leżąc na fotelu. Pufa jednak sama w sobie stanowi wygodny mebel na którym można usiąść na spotkaniu z przyjaciółmi lub rodziną.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart