meble z naturalnych surowców

W ostatnich latach coraz częściej kładziony jest nacisk na edukację ekologiczną. Przynosi ona zresztą efekty, co jest oczywiście słuszne. W sklepach coraz rzadziej sięgamy po plastikowe reklamówki i wybieramy bawełniane. Pijąc wodę, często wybieramy butelki i dzbanki z filtrem zamiast plastikowych butelek z wodą. Jednak czy takie rozwiązanie wystarczy? W jakimś stopniu na pewno, ale dlaczego nie zrobić więcej i nie sięgnąć po ekologiczne meble przy wyborze mebli do mieszkania?

Drewniany stół meble ekologiczne

Ekologiczne meble – meble drewniane

Szukając mebli ekologicznych, warto przyjrzeć się meblom wykonanym z drewna, które zdecydowanie zaliczamy do mebli ekologicznych. Warto zaznaczyć, że powinniśmy zwrócić uwagę na pochodzenie surowców wykorzystanych do produkcji mebla. Przede wszystkim jak wygląda gospodarka drzewna w firmie, u której zamawiamy nasze meble oraz jakimi środkami impregnują ona drewno.

Drewniane meble są w 100% biodegradowalne, dzięki czemu są dobre dla środowiska i natury. Nasze meble tworzymy z drewna pochodzenia wtórnego, badając wcześniej jego jakość i wytrzymałość. Dzięki temu nie tylko produkujemy ekologiczne meble, ale również dbamy o to, aby wykorzystywane drewno z lasów służyło jak najdłużej.

Czy meble ekologiczne są tylko drewniane?

Drewno nie jest jedynym surowcem, który może służyć do produkcji ekologicznych mebli. Takimi surowcami zdecydowanie jest szkło oraz metal. Nie rozkładają się co prawda tak szybko jak drewno, jednak możemy poddać je w 100% obróbce termicznej i znaleźć im nowe zastosowanie.

Jest to główna zaleta, która odróżnia szkło i metal od surowców sztucznych, które dopiero uczymy się wykorzystywać ponownie i nadawać im nowe role.

Designerskie i luksusowe meble z drewna

Wysoka jakość mebli ekologicznych

Meble wykonane w zgodzie ze środowiskiem to nie tylko korzyść dla środowiska. Wykonane są one z naturalnych surowców i zdecydowanie bardziej solidne oraz trwałe od tanich mebli wykonanych ze sztucznych surowców.

Meble ekologiczne są droższe to prawda. Jednak decydując się na zakup takich mebli, zapewniamy sobie spokój o jakość i szczegółowość wykonania mebla. Dzięki czemu posłużą nam one przez lata.

Jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za ekologicznymi meblami. Jest to wygląd mebli wykonanych z naturalnych surowców. Wchodząc do pokoju z naturalnymi meblami, możemy podziwiać ich wykonanie oraz to, że zostały wykonane z takich, a nie innych surowców. Dodatkowo meble naturalne zapewnią twojemu wnętrzu klimat i charakter, o jaki ciężko przy wyborze mebli ze sztucznych surowców.

Zapraszamy do zobaczenia naszych mebli, które tworzymy w zgodzie z naturą.

1 thought on “Ekologiczne meble – nie tylko meble drewniane”

  1. Pingback: Meble z metalu - jak uzyskać industrialny klimat - Meble Góreccy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart