Ława czy stolik kawowy

Planując miejsce wypoczynku i spotkań w salonie, ciężko wyobrazić sobie salon bez funkcjonalnego mebla, na którym możemy położyć rzeczy. Odpowiedni mebel jest ważny do dopięcia całej aranżacji naszego salonu, tak aby wszystko było ze sobą spójne. Co w takim razie wybrać, ława czy stolik kawowy. Co tak właściwie je łączy a czym się różnią. Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Ława czy stolik kawowy – różnice i podobieństwa

Pewnie niektórych to zdziwi, ale stolik kawowy i ława to nie jest to samo. Stolik kawowy to mniejsza wersja pełnowartościowego stołu. Stolik kawowy jest również zazwyczaj wyższy od ławy. Ława z kolei pomimo swojego niższego wzrostu, często zawiera w sobie półkę, na której możemy położyć różne rzeczy. Producenci mebli nie trzymają się jednak sztywno tych zasad i często możemy spotkać mebel, który zawiera półkę, ale jest nazywany stolikiem kawowym. Szukając odpowiedniego mebla do salonu, możemy mieć pewność, że znajdziemy coś dla siebie. Wybór stolików i ław na polskim rynku jest ogromny. Oba meble posiadają swoje wady i zalety. Jeżeli zastanawiasz się co wybrać ława czy stolik kawowy to poniżej lista wad i zalet.

Wady i zalety ławy

Ława wyróżnia się swoim stylem. To bardzo elegancki mebel pasujący do tradycyjnych, a także nowoczesnych wnętrz. Oczywiście, przy odpowiednim wkomponowaniu będzie pasować do każdego rodzaju pomieszczeń. Dzięki swojej wielkości jest bardzo praktyczny, dodatkowo zamieszczona poniżej blatu półka pomieści dodatkowe przedmioty pilnej potrzeby, jak np. podkładki pod kubek, lub cukierniczkę.

Tradycyjną ławę wyróżnia mała wysokość. Może być to trochę uciążliwe przy codziennym funkcjonowaniu, ponieważ musimy się bardziej schylić, siedząc na fotelu lub sofie. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ława jest większa od stolika kawowego co niewątpliwie, jest jej atutem, może to jednak utrudniać przesuwanie mebla w razie potrzeby.

Jakie wady i zalety ma stolik kawowy

Stoliki kawowe to najpopularniejszy mebel stosowany w dopełnieniu sofy i fotela w kąciku relaksacyjnym. Dzięki swojej lekkiej wadze umożliwia łatwe przestawianie go z miejsca na miejsce. Stoliki kawowe jednak mogą nie zapewniać tak dużej ilości miejsca na blacie roboczym jak ławy. W zamian jednak oferują wygodny dostęp ze względu na większą wysokość konstrukcji.

Dużym minusem dla niektórych może okazać się brak dodatkowej półki, który jest charakterystyczny dla ławy. Istnieją jednak od tego wyjątki i często możemy spotkać stoliki kawowe, wyposażone w dodatkową szufladę.

Ława czy stolik kawowy – co wybrać

Zarówno stolik kawowy, jak i ława mają swoje plusy i minusy. Nie zmienia to jednak faktu, że oba są doskonałym i niezbędnym wyborem, podczas aranżacji salonu. Szukając mebla do swojego salonu, powinieneś kierować się przede wszystkim swoim gustem. Nie zapominaj, jednak wziąć pod uwagę charakterystycznych cech, każdego z tych mebli. Przemyśl, na jakich cechach Ci zależy i podejmij decyzję zakupową.

Na stronie meblegorecy.pl możesz znaleźć szeroki wybór mebli do swojego salonu w tym również ławy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart