Polskie meble z drewna

Polskie meble z drewna cieszą się coraz większym docenieniem i popularnością nie tylko w Polsce. Zawdzięczają to głównie wysokiej jakości wykonania. Dużą rolę we wzroście popularności polskich mebli mają również argumenty ekonomiczne, ekologiczne oraz wygoda klientów. Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Polskie meble z drewna są cenione na całym świecie

Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie a drugie na świecie w eksporcie mebli. Jeżeli jesteś zdziwiony, że pierwszego miejsca w Europie nie zajmują np. Niemcy, to musisz wiedzieć, że Niemcy są największym odbiorcą polskich mebli. Trafia do nich aż 34,3% polskiego eksportu mebli.

Jakość polskich mebli drewnianych jest więc niezaprzeczalna, a wynika ona z wykorzystania doskonałej jakości surowca pozyskiwanego często w naszych rodzimych lasach. Coraz więcej polskich producentów zwraca również uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty pozyskiwania swojego surowca.

Meble Góreccy pozyskują materiały do produkcji swoich mebli od rodzinnych producentów oraz pozyskujemy drewno wysokiej jakości pochodzenia wtórnego. Dzięki temu nie tylko chcemy produkować ekologiczne meble wysokiej jakości, ale również ograniczyć wycinkę lasów.

Meble od polskich producentów

Polskie meble z drewna to szeroka oferta wzorów

Pamiętacie meblościanki? Nudne, wyglądające wszędzie tak samo meble wykonane z drewna niecharakteryzujące się niczym specjalnym? To już przeszłość. Wybierając meble od polskich producentów, możesz znaleźć polskie meble, które idealnie wpasują się w Twój gust oraz potrzeby. Dziś polskie meble drewniane to cały wachlarz stylów, wzorów, form i kolorów.

Polscy producenci mebli to ludzie, którzy nadążają oraz kreują nowe trendy w meblarstwie, oraz doskonale znają potrzeby swoich rodaków. Dzięki temu kupując od polskich producentów, możesz mieć pewność, że kupujesz mebel na czasie i który będzie służył Ci przez lata.

Polscy producenci są na miejscu

Jeżeli chcesz kupić solidny mebel, który będzie służył Ci przez lata, warto go wcześniej zobaczyć i ocenić na własne oczy. Kupienie trwałego mebla to nie to samo co kupienie taniego stołu gdzieś w internecie wykonanego z drewnianej płyty, która nie przetrwa nawet sezonu normalnego użytkowania.

Meble wysokiej jakości zapewnią Ci wiele lat użytkowania, jednak powinieneś je najpierw obejrzeć. Dlatego atutem polskich mebli drewnianych i nie tylko, jest obecność producentów tutaj — na miejscu.

Atrakcyjne ceny mebli z polski

Polskie meble drewniane mają też wyjątkowo atrakcyjne ceny. Tworzone są u nas, w naszych realiach ekonomicznych i wyceniane w naszej walucie. Ich cena jest więc dopasowana do polskich zarobków, wartości złotówki itp.

Atrakcyjna cena wynika również z kosztów transportu. Polskich mebli nie musimy przewozić z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych za granicą, są one dostępne nawet w rodzinnych miastach. Dzięki ograniczonym kosztom transportu możemy pozwolić sobie na atrakcyjniejsze ceny

Meble Góreccy sprzedają swoje meble również w sklepie internetowym, dzięki czemu ograniczamy koszty posiadania większej ilości salonów meblowych.

Drewniane meble, jak je rozpoznać?

Często zdarza się, że nawet sprzedawcy w sklepach meblowych przedstawiają produkty jako meble drewniane. W rzeczywistości są one jednak pokryte fornirem. Jak zatem rozróżnić prawdziwy drewniany mebel od falsyfikatu? Fornir, w przeciwieństwie do desek, krojony jest bardzo cienko, w związku z czym obok siebie powtarzają się niemal identyczne wzory. W deskach jest to praktycznie niemożliwe.

Jak pielęgnować meble z drewna

Polskie meble z drewna we wnętrzu to unikatowy skarb. Meble z drewna zapewnią mieszkaniu unikatowość, ale również prestiż. Jednak, aby spełniały one swoją wizualną rolę przez dziesiątki lat należy o nie regularnie dbać. Główne zasady, których warto się trzymać są bardzo proste, a zastosowane zwiększą żywotność drewnianych mebli i zabezpieczą je przed uszkodzeniami:

 • używaj mebli z drewna tylko do tego, do czego zostały stworzone,
 • nie stawiaj naczyń i rzeczy bezpośrednio na blat, tylko zastosuj podstawki i podkładki,
 • nie stawiaj gorących i zimnych naczyń bezpośrednio na blacie drewnianym,
 • zadbaj o odpowiednią wilgotność na poziomie 40-60% oraz temperaturę w granicach 18-23 stopni Celsjusza,
 • nie stawiaj mebli drewnianych bezpośrednio obok źródeł ciepła takich jak kominek czy kaloryfery, jeżeli posiadasz ogrzewanie podłogowe zastosuj filce na nogach
 • dbaj o czystość i regularnie przecieraj kurz,
 • nie narażaj mebli na kontakt z wodą – jeżeli zdarzy Ci się coś rozlać od razu dokładnie osusz plamę.
Polskie meble z drewna

Zalety mebli drewnianych

 • Unikatowość – meble drewniane charakteryzują się szczególną unikatowość. Nie sposób jest znaleźć dwa takie same kawałki drewna. Spowodowane jest to kształtem słoi oraz sęków w drewnie, które widać po przecięciu. Dodatkowo meble drewniane mogą występować w różnych kolorach naturalnych, jak i być pomalowane na różne kolory. Dodatkowo mogą być inaczej przycięte czy też uformowane. Dlatego znalezienie dwóch takich samych kawałków drewna graniczy z cudem.
 • Wiele barw – Cecha, która bez wątpienia czyni drewno unikalnym to jego barwa. To jaki ma kolor będzie zależało od wielu czynników. Sposób padania promieni słonecznych, układ słojów czy naturalne brązowe przebarwienia, które się na nim pojawiają – to jedne z nich.
 • Wytrzymałość – rodzaje drewna różnią się między sobą wytrzymałością. Jednak można spokojnie stwierdzić, że drewno jest jednym z solidniejszych materiałów stosowanych przy produkcji mebli. Meble drewniane spokojnie wytrzymają dziesiątki lat przy dobrej pielęgnacji.
 • Wygląd – naturalny wygląd zapewnia meblom wizerunek przedmiotu, który łączy dom i człowieka z naturą. Meble drewniane zapewniają domownikom część naturalnego środowiska wewnątrz domu, czyniąc wnętrze milsze dla oczu.
 • Uniwersalność – Meble z litego drewna łatwo jest dopasować do wielu stylów wykończenia wnętrz oraz do charakteru konkretnego pomieszczenia: możemy je ustawić w sypialni, pokoju dziennym, jadalni, kuchni, a nawet – po uprzednim zabezpieczeniu

Wady mebli drewnianych

 • Cena – jak to mówią to co dobre i wartościowe nie może być tanie. Meble drewniane niestety tego stwierdzenia nie przełamują. Chcą kupić meble drewniane musimy nastawić się na wydanie pewnej kwoty pieniędzy, ale zdecydowanie warto to zrobić.
 • Więcej pielęgnacji – meble drewniane wymagają od właściciela, aby o nie dbać.
 • Waga – Nie koniecznie określilibyśmy to wadą, ale wiemy że dla niektórych to ważna kwestia. Naszym zdaniem większa waga świadczy o solidności mebla oraz jego wartości. 

Meble Góreccy – meble drewniane

Produkujemy polskie meble ekologiczne z takich materiałów jak drewno, szkło, metal oraz beton. W trakcie produkcji dbamy o to, aby wytworzone przez nas meble były ekologiczne oraz odpowiadały na potrzeby klienta. Serdecznie zapraszamy Cię do zobaczenia naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz duży wybór mebli wykonanych m.in. z drewna.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart