sofa czy narożnik

Planując zakup mebli do salonu, pewnie zastanawiasz się, czy lepiej postawić na sofę, czy może wybrać bardziej funkcjonalny narożnik. W tym wpisie postaramy się pomóc Ci wybrać i zdecydować co wybrać do salonu. A zatem sofa czy narożnik…

Sofa czy narożnik – różnice i podobieństwa

Narożnik od sofy różni się przede wszystkim kształtem. Sofa składa się jedynie z jednego modułu, dzięki czemu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Sofa jest najczęściej dwu lub trzyosobowa. Narożnik natomiast występuje w kształcie litery L bądź U. Oba rozwiązania mogą posiadać funkcję spania i jeśli chodzi o zastosowanie, ciężko jest tu znaleźć jakiekolwiek różnice. Wypoczynek, oglądanie seriali, relaks z przyjaciółmi, to wszystko jest możliwe zarówno, jeśli mowa o narożniku jak i sofie.

Co lepsze do małego wnętrza

Jeżeli planujesz umeblowanie małego metrażu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie mała sofa. W sklepach takich jak Meble Góreccy możesz znaleźć wiele sof dwu oraz trzyosobowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz sporą przestrzeń, którą stracisz, wstawiając narożnik.

Jeżeli planujesz stworzenie miejsca spotkań dla gości, możesz postawiać na zakup zestawu sofy w połączeniu z fotelami lub pufami. Są one dużo bardziej mobilne w ustawianiu, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsca dla gości, ale nie zajmiesz na stałe wolnego miejsca w salonie.

Przy małym salonie sofa również lepiej sprawdzi się jako miejsce spania. Przekształcenie w łóżko nie sprawi, że całość zajmie tak dużo miejsca, ile zabrałby rozłożony narożnik.

Co kiedy mamy więcej miejsca

Inaczej sprawa wygląda kiedy mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania. W przestronnych salonach dużo lepiej sprawdzi się wygodny narożnik zarówno w kształcie litery L jak i U, który pomieści wiele osób. Narożnik, ze względu na duże wymiary, pomieści wiele osób, dzięki czemu spotkania z rodziną czy przyjaciółmi będą jeszcze przyjemniejsze. Niestety ze względu na swoje gabaryty połączenie narożnika z fotelami może okazać się trudnym wyzwaniem. Połączenie to może spowodować, że salon będzie wyglądać bardzo “ciężko”. Jeżeli jednak poza narożnikiem chcemy dodać jakieś miejsca siedzące w naszym salonie, to w takiej sytuacji warto postawić na pufy.

Ze względu na swoje wymiary, narożnik po rozłożeniu zapewni miejsce do spania spokojnie dla dwóch osób. Dodatkowo daje ci wiele możliwości wypoczynku, gdyż, dzięki charakterystycznemu kształtowi pozwala ci wypocząć w pozycji siedzącej, leżącej bądź półleżącej.

meble tapicerowane pomarańczowa sofa tapicerowana

Sofa czy narożnik – co warto wiedzieć

Materiał

Przed zakupem zarówno sofy jak i narożnika, dobrze zastanów się, z jakiego materiału został wykonany, niektóre materiały mogą być prostsze a niektóre trudniejsze do utrzymania w czystości. Pamiętaj, że zarówno sofa jak i  narożnik mają posłużyć Ci przez wiele lat, dlatego, o ile to możliwe nie staraj się zaoszczędzić, gdzie tylko się da. Postaw na meble wysokiej jakości, z których będziesz zadowolony latami.

Rodzaj nóżek

Kolejną ważną kwestią, która może całkowicie odmienić wygląd sofy czy narożnika, jest rodzaj zastosowanych nóżek. Niektóre potrafią być naprawdę ozdobne, dzięki czemu kanapa staje się stylowa i elegancka. Problemem może być tutaj utrzymanie czystości, gdyż nieraz niezwykle ciężko jest odkurzyć czy umyć podłogę pod tego rodzaju sofą, czy narożnikiem. Łatwiej będzie utrzymać Ci czystość, kiedy odległość między sofą i narożnikiem a podłogą będzie niewielka.

Dodatkowe funkcje

Jeżeli zależy Ci na komforcie spędzania wolnego czasu w salonie, powinieneś zastanowić się nad dodatkowym wyposażeniem swojej sofy lub narożnika w podłokietniki oraz podgłówki, które zapewnią dodatkowy komfort codziennego użytkowania mebli tapicerowanych.

Sofa czy narożnik – podsumowanie

Posiadając małe pomieszczenie zdecydowanie lepiej postawić na połączenie sofy i foteli. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, możemy pomyśleć o zakupie narożnika i puf do naszego salonu. Pamiętaj przed zakupem zastanowić się nad dodatkowymi kwestiami, jakimi są: rodzaj materiału, z jakiego został wykonany mebel, rodzaj nóżek, kolor sofy i narożnika oraz jakie dodatkowe funkcje chciałbyś, aby zawierała Twoja sofa lub narożnik.

Jeżeli szukasz mebli do swojego domu lub mieszkania, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart