Meble od polskich producentów

Zanim kupisz meble drewniane powinieneś dowiedzieć się więcej o tym czym charakteryzuje się ten surowiec. W tym wpisie dowiesz się, jakie są wady i zalety mebli drewnianych.

Zalety mebli drewnianych

  • Unikatowość – meble drewniane charakteryzują się szczególną unikatowość. Nie sposób jest znaleźć dwa takie same kawałki drewna. Spowodowane jest to kształtem słoi oraz sęków w drewnie, które widać po przecięciu. Dodatkowo meble drewniane mogą występować w różnych kolorach naturalnych, jak i być pomalowane na różne kolory. Dodatkowo mogą być inaczej przycięte czy też uformowane. Dlatego znalezienie dwóch takich samych kawałków drewna graniczy z cudem.
  • Wiele barw – Cecha, która bez wątpienia czyni drewno unikalnym to jego barwa. To jaki ma kolor będzie zależało od wielu czynników. Sposób padania promieni słonecznych, układ słojów czy naturalne brązowe przebarwienia, które się na nim pojawiają – to jedne z nich.
  • Wytrzymałość – rodzaje drewna różnią się między sobą wytrzymałością. Jednak można spokojnie stwierdzić, że drewno jest jednym z solidniejszych materiałów stosowanych przy produkcji mebli. Meble drewniane spokojnie wytrzymają dziesiątki lat przy dobrej pielęgnacji.
  • Wygląd – naturalny wygląd zapewnia meblom wizerunek przedmiotu, który łączy dom i człowieka z naturą. Meble drewniane zapewniają domownikom część naturalnego środowiska wewnątrz domu, czyniąc wnętrze milsze dla oczu.
  • Uniwersalność – Meble z litego drewna łatwo jest dopasować do wielu stylów wykończenia wnętrz oraz do charakteru konkretnego pomieszczenia: możemy je ustawić w sypialni, pokoju dziennym, jadalni, kuchni, a nawet – po uprzednim zabezpieczeniu
Meble od polskich producentów

Wady mebli drewnianych

Kupując meble wykonane z drewna powinieneś zapoznać się również z wadami tego wyboru.

  • Cena – jak to mówią to co dobre i wartościowe nie może być tanie. Meble drewniane niestety tego stwierdzenia nie przełamują. Chcą kupić meble drewniane musimy nastawić się na wydanie pewnej kwoty pieniędzy, ale zdecydowanie warto to zrobić.
  • Więcej pielęgnacji – meble drewniane wymagają od właściciela, aby o nie dbać.
  • Waga – Nie koniecznie określilibyśmy to wadą, ale wiemy że dla niektórych to ważna kwestia. Naszym zdaniem większa waga świadczy o solidności mebla oraz jego wartości. M
meble drewniane Meble Góreccy

Meble Góreccy – drewniane meble wysokiej jakości

Zarówno sklep online jak i cała marka Meble Góreccy dba o jakość sprzedawanych przez siebie mebli. Do produkcji naszych mebli drewnianych używamy drewna wysokiej jakości i dokładnie przeselekcjonowanego. Tak samo robimy, dobierając do drewna elementy wykonane ze szkła, metalu czy betonu.

Chcemy być firmą odpowiedzialną społecznie dlatego drewno, które pozyskujemy do produkcji naszych mebli, pochodzi często z rynku wtórnego. Zanim trafi ono do naszej hali produkcyjnej, jest dokładnie testowane i przeselekcjonowane, tak aby mebel spełniał swoją funkcję. Przez takie zabiegi, chcemy udowodnić, że można połączyć ze sobą jakość mebli i dbałość o naturalne środowisko. Meble Góreccy oferują meble ekologiczne wysokiej jakości, zajrzyj do naszego sklepu i przekonaj się sam

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart