turkusowa sofa tapicerowana

Nie musimy wiedzieć wszystkiego na każdy temat, dlatego nie ma co się przejmować tym, że nie wiesz wszystkiego o meblach. My znamy się na meblach oraz na obróbce tkanin, drewna, metalu i betonu. Nie mając wiedzy na temat mebli, możesz zastanawiać się, dlaczego tak samo wyglądające meble kosztują zupełnie inną kwotę. Na cenę mebla wpływa wiele czynników i dzisiaj powiemy Ci na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli.

Sprawdź jakość przy zakupie mebli

Jeżeli masz możliwość, upewnij się, jak został wykonany mebel, który Ci się spodobał. Nie kupuj mebli wyłącznie po obrazku. Zanim zamówisz mebel, przeczytaj opis, napisz mail lub zadzwoń do producenta, aby upewnić się co dokładnie kupujesz.

Drewno w meblach

Stawiając na meble drewniane, powinieneś zwrócić uwagę na pochodzenie drewna, z którego został wykonany mebel. Dobrze wykonany mebel powinien być odpowiednio oszlifowany, co to oznacza? Zwróć uwagę  na wszelkie frezy połączenia, obrzeża czy zagłębienia i sprawdź, czy w tych miejscach elementy są tak samo gładkie jak na powierzchniach płaskich.  Wiele firm po wyfrezowaniu, np. frontów czy fazowania, w żaden sposób  ich nie szlifuje.  Po naniesieniu lakieru powstaje sztywna chropowata powierzchnia nieprzyjemna w dotyku.

Sprawdź grubość przy zakupie mebli drewnianych. Firmy często konstruują swoje meble, tak aby wyglądały solidnie. Dobrze wykonany mebel powinien mieć swój ciężar, co nie jest bez znaczenia przy codziennym użytkowaniu.

W naszym sklepie meblowym Meble Góreccy znajdziesz meble wykonane z wysokiej jakości drewna. Drewno jest dokładnie oszlifowane i przygotowane dla klientów. Nie oszukujemy naszych klientów wizualnymi zabiegami. Nasze meble nie są lekkie, ale są trwałe i wytrzymają wiele lat. Dodatkowo chcemy być firmą, która dba o środowisko, dlatego nasze drewno jest pochodzenia wtórnego. Jest ono jednak dokładnie przebadane i wyselekcjonowane. Dzięki temu przy produkcji naszych mebli nie cierpi środowisko, a meble są wysokiej jakości.

Aranżacja sofy tapicerowanej w eleganckim wnętrzu

Tkanina

Każdy materiał do obicia kanapy ma inne właściwości. Odporność na ścieranie, na plamy, łatwość czyszczenia czy hydrofobowość to ważne parametry, które wpływają na żywotność i wygodę mebli. Wzór czy kolor, jaki ma mieć materiał sofy, to ważne kwestie, jednak schodzą one na dalszy plan przy wytrzymałości i funkcjonalności. Kluczowy wybór odbywa się między surowcami sztucznymi a naturalnymi.

Te pierwsze często zapewniają jednakowo trwałe obicie kanapy. Materiał tego typu to najczęściej nowoczesne włókna nylonowe, które dostępne są w wielu fakturach, deseniach czy kolorach.  Najtrwalszy naturalny materiał tapicerski na kanapę to skóra – jest ona jednak dość droga. Dodatkowo skórzany fotel czy kanapa, wymagają od nas zabiegów konserwujących. Obecnie dużo większą popularnością cieszą się kanapy obite syntetycznymi tapicerkami, a skóra powoli odchodzi w zapomnienie.

Jakie materiały na przy zakupie mebli można jeszcze wybrać?

  • płótno – ciekawa, naturalna, jednak niezbyt trwała odpowiedź na pytanie, jaką tkaninę obiciową wybrać
  • welur – przyjemny w dotyku, łatwy w utrzymaniu w czystości, bardzo modny i stylowy
  • szenila – trwała, przyjemna w dotyku i odporna na zabrudzenia dzięki podwójnym włóknom, jednak łatwo ją zaciągnąć
  • mikrofaza – nowoczesna i wytrzymała, antystatyczny i miękki materiał do obszycia kanapy
  • żakard – wzorzysty i wytrzymały, jednak łatwo go zaciągnąć
  • plusz – miękki, wytrzymały, odporny na zabrudzenia, lecz może się rozciągać

Jakość pozostałych materiałów

Meble to nie tylko drewno i tkanina. Przy zakupie mebli powinniśmy podpytać o samą konstrukcję mebla oraz mechanizmy zapewniające np. funkcje spania. Podobnie jak przy drewnie powinniśmy sprawdzić jakość wykonanie metalowych nóżek od mebli lub jakości szklanych blatów.

Aspekty nie techniczne

Przy zakupie mebli nie kierujmy się tylko funkcjonalnością i wytrzymałością. Są to bardzo ważne aspekty, ale po co nam mebel, który jest wytrzymały, skoro w ogóle nie pasuje do naszego wnętrza. Na co więc zwrócić uwagę poza wymienionymi wyżej sprawami?

  • mebel powinien nam się podoba
  • pasować kolorystycznie do wnętrza
  • jego styl powinien pasować do stylu wnętrza
  • mebel powinien oddawać nasz styl, ponieważ posłuży nam przez lata
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli

Meble Góreccy dobry wybór przy zakupie mebli

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów mebli wykonanych z wysokiej jakości materiałów i wykonanych z dbałością o najmniejsze detale. Chcemy zapewnić naszym klientom możliwość korzystania z wysokiej jakości mebli w atrakcyjnej cenie.

Wszystkie nasze meble projektujemy i produkujemy również w zgodzie ze środowiskiem. Chcemy być firmą odpowiedzialną społecznie i wspierającą ważne sprawy. Serdecznie zapraszamy Cię do zobaczenia naszej oferty mebli.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart