stół z drewna i metalu

Styl industrialny kojarzy większość z nas. Nie każdy jednak wie, skąd się wywodzi. Gdy w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku na Stany Zjednoczone spadła recesja, na rynku nieruchomości zaroiło się od pustych lokali przemysłowych. Ich próby zagospodarowania spowodowało, że zupełnie naturalnie narodził się nowy styl aranżacji wnętrz, wyznaczony przez to, co zastane w pofabrycznych przestrzeniach.

Oznacza to, że styl industrialny pierwotnie kształtowany był przez chęć szukania oszczędności. Z czasem jednak zaczął być doceniany przez projektantów przestrzeni prywatnych jak i biurowych, którzy znaleźli w nim coś więcej niż chłodne wnętrza. Wnętrza industrialne niekojarzone są wyłącznie z fabrykami i halami produkcyjnymi, choć rzeczywiście najpełniejszy wyraz styl ten znajduje w loftach. Poniżej opisujemy jakie meble wybrać do wnętrz industrialnych.

Meble z metalu w stylu industrialnym

Meble industrialne skupiają się przede wszystkim na dbałości o szczegóły. Forma jest surowa, jednak pomimo braku zdobień skupiona na najmniejszych detalach. Ta swojego rodzaju prostota skupia wokół siebie powtarzalność, która łatwo ewoluuje w modułowość dając nowe możliwości aranżacyjne.

Meble industrialne to często meble z metalu, drewna i szkła, zaprojektowane tak, aby wyglądały surowo i trwale. Meble z metalu nawiązują do fabrycznych maszyn wykonanych z tego samego materiału. Dzięki takim zabiegom wnętrza otrzymują fabryczny klimat i charakter.

Styl industrialny – czy tylko meble metalowe i drewniane?

Meble industrialne to jednak nie tylko twardość i surowość. Idealnym tego przykładem są stosowane w tym stylu siedziska miękkie. Tutaj główne skrzypce gra komfort. Wysokiej jakości wykończenie miękkiej części fotela lub sofy stanowi świetny dodatek do wnętrza. Taki zestaw idealnie sprawdzi się w strefie relaksu w połączeniu np z lampą, która może posłużyć jako meble z metalu.

Styl industrialny zwykło się kojarzyć z młodymi, odważnymi, a nawet ekscentrycznymi miłośnikami designu. Nie zgadzamy się jednak z tą tezą. W firmie Meble Góreccy uważamy, że styl industrialny jest dość uniwersalny, który będzie pasować zarówno młodym ludziom jak i tym starszym.

Jeżeli szukasz mebli z charakterem oraz mebli ekologicznych to zapraszamy do naszego sklepu. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart